Školní ples na Základní škole, Praha 3, nám. Jiřího z Poděbrad

Na naší škole proběhl v souvislosti s oslavou vysvědčení 1. školní ples. Organizace se chopily dvě členky školního parlamentu: Barbora Kulhová a Veronika Sládková, kterým s organizací akce pomohla paní učitelka Vágnerová. Ples byl uspořádán pro žáky osmých a devátých ročníků. Posledního ledna se během odpoledne proměnila jídelna školy v plesový sál. V šest hodin byl ples slavnostně zahájen. Žáci přišli ve společenském oděvu. Moderování akce se chopila Bára Kulhová, žákyně 9. B. Chvíli po zahájení proběhla lekce dvou společenských tanců pod vedením paní učitelky Simony Šilhánkové. Naučili jsme se jive a finský tanec letkis.

Žáci devátého ročníku: Barbora Kulhová, Karolína Kuntová, Anna Löblová, Mariana Ocetníková a Jakub Věrnoch si připravili taneční vystoupení na oblíbenou písničku od skupiny Mandrage. Královnou a králem plesu se stali Zuzana Trkuljová a Jakub Věrnoch. V osm hodin se každý účastník dočkal malého dárečku z bohaté tomboly. Následovalo taneční vystoupení jedné z bývalých spolužaček – Kristýny Šoukalové. Celý večer provázela slavnostní atmosféra, tanec, spontánnost a dobrá nálada.

Když nás v dubnu minulého roku napadla myšlenka školního plesu, doopravdy jsme si nemysleli, že se nám to podaří zrealizovat na této úrovni. Nebyla to naše první zkušenost s organizací akce pro spolužáky, ale ty dřívější se s touhle nedají srovnat. Skoro po půlroční práci a plánování se nám, samozřejmě s pomocí lidí, bez kterých by to ani nevzniklo, podařilo proměnit školní jídelnu v neobyčejně krásný sál, ve kterém jsem se cítila jako v pohádce. Ačkoli by se možná pár drobných chybiček našlo, myslím, že to bylo něco, na co se bude ještě dlouho vzpomínat, a jsem ráda, že díky těmto akcím naše škola žije. Dodává Barbora Kulhová, hlavní organizátorka plesu.

Další fotografie z plesu

 

 

 

 

Školní ples na Základní škole, Praha 3, nám. Jiřího z Poděbrad