Každý rok v září pořádá MČ Praha 3 veletrh volnočasových aktivit, na kterém se představí organizace, které v Praze 3 zajišťují volnočasové aktivity.

V roce 2023 se akce zúčastnili:

Ateliér Kroužek –  V ateliéru nabízíme výtvarný kroužek pro děti od 2 do15 let, odbornou přípravu na talentové zkoušky, kurz grafiky pro dospělé, workshopy různého tvoření společně pro rodiče s dětmi a v létě výtvarný příměstský tábor. 

B.D.S. Academy – Street dance, tancování pro děti, mládež i dospělé, moderní taneční styly.

BC Rebel –  Boxerský oddíl na Žižkově, nábor dětí od 6 let. Hromadné tréninky boxu pro děti i pro dospělé.

Butchis – Florbalový klub pro všechny věkové skupiny.

Club Sport Vítkov – Zaměřujeme se především na trénink beachvolejbalu, který se řadí k velmi oblíbeným sportů dnešní doby. Během tréninků se však naši trenéři věnují i všeobecnému pohybovému rozvoji, základům gymnastické průpravy nebo fyzické přípravě. V našem klubu razíme heslo: “Beachvolejbal pro každého!”

Danceway –  Taneční škola DANCEWAY , patří mezi nejlepší taneční školy v Praze, zaměřuje se na street dance, hip hop. Mají všechny věkové kategorie od 4 let až po dospělé tanečníky i tancující maminky.

Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita  – Ulita nabízí služby v oblasti vzdělávání, volného času, ale i práce s rizikovou mládeží. Mezi nejčastější nabízené aktivity patří pravidelné kroužky, akce, tábory, dílny, workshopy, centrum pro předškolní děti, nízkoprahové i otevřené kluby, terénní práce, výukové a jiné programy pro školy, únikovky a mnoho dalšího. 

Folklórní sdružení Mateník –  Do našeho souboru hledáme nové tanečnice a tanečníky. Scházíme se dvakrát týdně v nové žižkovské sokolovně na Balkáně. Věnujeme se českým a moravským národním písním a tancům – zábavnou formou a v originálních choreografiích. Účastníme se zahraničních folklórních festivalů (v posledních letech jsme byli v USA, v Indonésii, ve Walesu) a často vystupujeme i na festivalech a slavnostech v ČR. 

Gatagewa, p.s. Skaut – český skauting ABS – Hrajeme si,  tvoříme a táboříme, rozhodně se nenudíme. Jsme dobrá parta a rádi dáváme dětem příležitost připojit se k nám.

Junák – Žihadla ze Čtyřky – Praha 3 – Chceš poznat, jak včelky žijí? Víš, co je třeba umět a znát, aby se včelám dobře žilo a přinesly nám voňavý a sladký med? To vše a mnohem víc se můžeš dozvědět v našem kroužku. Naše včelky jsou hodné, nemusíš se jich bát.

Kiddům –  Dětské vzdělávací centrum zaměřené na LEGO Education programy a robotiku pro děti. Organizujeme pravidelné kroužky, příměstské tábory i jednorázové workshopy pro děti od 4 do 14 let. Součástí našeho vzdělávacího centra je i malá hernička s LEGO kostkami, kam si můžete přijít jen tak pohrát, nebo Vám u nás uspořádáme narozeninovou oslavu. 

My.Aktivity – Rodinné a pohybové centrum Pražačka – Jsme místem pro celou rodinu, kde se potkáváme s přáteli, společně sportujeme a přistupujme k životu aktivně, s nadšením se učit a rozvíjet. Nabízíme různé druhy sportovních kroužků pro děti v předškolním a mladším školním věku např. oblíbený fotbal, atletiku, tanečky, tenis a mnoho dalších. V RPC Pražačka neklademe důraz na sportovní výkon, ale na to, aby děti pohyb bavil.

NOVÁ TROJKA – Nová Trojka je místo, které si užije celá rodina. Chcete-li strávit příjemný čas se svými dětmi, vzdělávat se, poradit se s problémy, které rodinný život často doprovázejí, dopřát svým dětem přátelský kroužek nebo si večer zacvičit, budeme se na vás těšit.

Pionýr – 117. pionýrská skupina Kalich – Naše skupina realizuje akce pro děti a mládež zaměřené na turisticko-tábornickou a sportovní činnost. Sídlíme v Lucemburské ulici, kde nabízíme v naší klubovně pravidelná setkání každý týden pro děti z okolí. Mimo to pořádáme jednodenní a víkendové akce, letní a zimní pobytové tábory.

Pionýr, z.s. – 147. pionýrská skupina Galaxie – Jsme součástí sdružení PIONÝR a působíme převážně na Praze 3. Zabýváme se pestrou činností pro děti od 1. třídy až po žáky 9. tříd. Nabízíme oddílové schůzky každý týden, jezdíme na srazy a oddílové výlety. O letních prázdninách pořádáme 3 týdenní tábor a příměstský tábor.

Rodinné a komunitní centrum Paleček – Volnočasové aktivity pro rodiče a děti, terénní služby, svépomocné skupiny, vzdělávání, odborné poradenské služby.

Sborové studio Zvoneček – Sborové studio Zvoneček – Praha  bylo založeno v roce 1996 a za léta své existence si získalo významné místo mezi špičkovými českými sborovými tělesy. V přípravných odděleních (Zvonítka, Zvonečky) pracuje studio s dětmi od čtyř do dvanácti let, z nichž ty nejlepší se mohou ucházet o místo v koncertním sboru Zvonky.  Nejstarší dívky z koncertního sboru pak v roce 2005 vytvořily samostatný komorní sbor „Abbellimento“.   

Spolek Pražská Dvojka – Hoši od Bobří řeky – Chlapecký oddíl vedený v duchu skautských metod odchovanci Jaroslava Foglara.

Šikovné děti – Spolek Šikovné děti provozuje volnočasové aktivity pod názvem Kutil Junior. Učíme děti polytechnickou výchovu a organizujeme kroužky řemesel a kutilství na padesáti školách v Praze a Středočeském kraji.

Viktorka Žižkov – Viktorka Žižkov již od svého založení v roce 2005 zajišťuje komplexní rozvoj mládežnické základny fotbalového klubu FK VIKTORIA ŽIŽKOV. Fotbalová družstva FK VIKTORIA ŽIŽKOV se pravidelně účastní nejvyšších fotbalových soutěží pořádaných Fotbalovou asociací ČR v příslušných věkových kategoriích a to od 5 do 18 let.