ŠD Jeseninky zavítala na Den Země

ŠD Jeseninky zavítala na Den Země

Z Jeseninky se dne 18.4. 2018 vydala  2 oddělení školní družiny  na akci „Den Země“, kterou již po čtvrté pořádala Městská část Prahy 3 na Havlíčkově náměstí. Akce byla zaměřena na:  Poznávání ovoce a zeleniny, pokusy s rostlinami, soutěžní otázky časopisu: Mladý zahrádkář a poznávání věcí po hmatu.
Vše bylo skvěle připravené, především pak s ohledem na bezpečnost dětí.
Tentokrát dobrovolníci připravili osm přehledných stanovišť a dva stany, ve kterých děti mohly pracovat ve stínu, což jsme vzhledem k velmi slunečnému dni všichni ocenili. Děti na počátku akce dostaly kartu na plnění úkolů, se kterou obcházely jednotlivá stanoviště a plnily dané úkoly. Po absolvování všech úkolů dostali všichni drobné odměny v podobě (sladkostí, pexesa, omalovánek) a časopisu Mladý zahrádkář.
Postřehy dětí:
1. Poznávání koření a bylinek podle vůní
2. Sázení sazenic muškátů do květináčů
3. Poznávání neobvyklých druhů zeleniny a ovoce
4. Poznej věci podle hmatu – uzavřené kontejnery
5. Uhádni, kdo jsem?
6. Kolo štěstí
7. Sázení fazolí
8. Poznej sazenice zeleniny
9. Za odměnu dostaly a časopisy o přírodě. Během akce nás provázelo hezké prosluněné počasí a tak se všichni vraceli zpět do školy s dobrou náladou.
Cestu tam i zpět jsme šli všichni společně pěšky, protože bylo krásné a slunečné počasí. Do školy jsme se vraceli s dobrou náladou. Cestou jsme museli doplnit tekutiny, takže jsme se občerstvili minerálkou, abychom neuvadli.
Vychovatelkám i dětem se akce velmi líbila, u dětí rozvinula jejich znalosti a dovednosti. Velmi značně bylo podpořeno především enviromentální cítění dětí. Tato oslava byla nejenom zajímavá, ale pro všechny velmi poučná.

Za ŠD děkují Eva Reisová a Ilona Kramlová

ŠD Jeseninky zavítala na Den Země