Pestré září v MŠ Pražačka

V září jsme v naší školce přivítali dvě třídy nových dětí a také kupu těch ostatních, které se už těšily na „staré“ kamarády. Hned na první týden jsme pro děti připravili ekoprogram s divadelním představením O sedlákovi a bramboře. Pan sedlák snil o tom, že ve svém sklepě najde pravý poklad. Misto toho našel starý pytel a v něm mluvící brambor, který ho poučil o těžkém životě zemědělce. Po různých nesnázích, které pan Sedlák musel podstoupit, nakonec sklidil svoji první bramborovou úrodu. V následné dílně se děti dozvěděly, jak vypadá zdravá půda, ukázaly si vyklíčené brambory, zkusily si brambory zasadit a seznámily se s půdními organizmy a pracemi, které je na poli třeba vykonat tak, abychom mohli na podzim úspěšně sklízet. Ekoprogram pro nás zrealizovala Asociace Ampi.

O námořníku Čepičkovi – tak se jmenovalo představení veselého divadla Basta Fidli s loutkami principála Pepina von Dráčka, které nás navštívilo hned další týden. O čem to bylo? Tak poslouchejte: Pomoc, pomoc! Princezna Alenka se ztratila! Jen odvážný námořníček Čepička dovede vyrazit beze strachu na dobrodružnou plavbu na její záchranu. Vysvobozování ale není vůbec lehké. Situaci se snaží zneužít jak hrozný pirát Skradrát, tak obří had. A v moři nesmí chybět ani krásná mořská panna…

Konec měsíce patřil ve školce dvěma oblíbeným aktivitám, které se letos dokonce sešly v jednom dni. Dopoledne navštívil naši školku Mobilní zvěřinec, který k nám dovezl stádo poníků a oslů a také smečku roztomilých psů a psíků nejrůznějších plemen a velikostí. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého ze života zvířátek a také se naučily, co zvířátka potřebují a jak se o ně starat.

Odpoledne provoněly celou školku, zahradu i okolí oblíbené bramboráky, které byly podávány na posilněnou k veselým „bramborovým“ soutěžím. Každoroční Bramboriáda se opět vydařila!

O sedlákovi a bramboře


O námořníku Čepičkovi

Mobilní zvěřinec

Bramboriáda 

 

Pestré září v MŠ Pražačka
Štítky: