Žáci ZŠ J. Seiferta na exkurzi v ČT

Vážení přátelé,

bylo to nezapomenutelné… Ano, začínám takto lakonicky, ale je tomu tak. Vidět televizi, jak se říká zevnitř, bylo opravdu úžasné. Začněme ale hezky popořadě.

Celý příběh prohlídky ČT začal již na podzim loňského roku. Ptáte se proč tak brzy? Protože prohlídky v ČT jsou velmi žádané a návštěvu je tedy nutné objednat s velkým časovým předstihem. Tak se tedy stalo, že pan učitel Kocman se rozhodl dětem dopřát nějaký ten zážitek navíc a ukázat něco neobvyklého. Vybral jsem nakonec pro prohlídku žáky “své” 6.A a dle domluvy s panem učitelem Pavlíčkem, který projevil zájem, žáky 8.A doplněné deváťáky…

A tak nastal očekáváný den 11. dubna, kdy jsme se vydali na neobvyklou exkurzi. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko a všichni jsme se moc těšili. Co asi tak uvidíme? Koho potkáme? Jaké to bude? Mnoho otázek na které jen následujících pár hodin našlo odpověď. Už jen doprava byla úvodní atrakcí. Dostat 42 dětí do MHD není tak jednoduché, jak by se mohlo stát. Ale podařilo se a před 10. hodinou jsme byli na místě. Nesměli jsme zapomenout na fotografii před hlavním vstupem do televize a… začínáme.

Hned na úvod přišlo velké představení. U vchodu stál pan herec Zedníček. Všichni ho jistě velice dobře známe. Hele to je ten z chobotniček… Fakt? No jo… Pan Zedníček byl velice milý a dokonce se i vyfotil s panem učitelem Kocmanem… Wau.

A doopravdy začínáme. Přivítali nás dva průvodci a vstoupili jsme tzv. do jámy lvové. Prohlídka začala ve sklepním ateliéru, kde nám pan průvodce představil velice poutavě historii ČT. Nelze nezmínit, že především díky žákovi Jáchymu Černém, jsme byli pochváleni za velmi dobré znalosti. Víme tedy, že první vysílání proběhlo v roce 1953 ještě jako Československá televize a nikoliv z Kavčích hor ale z prostor v centru Prahy. Zajímavostí bylo samozřejmě více a moc jsme napjatě poslouchali.

Po úvodím slovu jsme pokračovali v prohlídce. Viděli jsme prostory natáčení pořadu Sama doma, přípravu kulis pro nový dětský pořad, atd… Bylo toho opravdu hodně. Nahlédnout do zákulisí, projít prostory, vidět známé tváře, vytvořit spousty fotek, je zážitek, na který hned tak nezapomeneme.

Otázkou je, kam se vydat příště… No my určitě něco poutavého vymyslíme. O tom snad nikdo nepochybuje.

 

Fotodokumentace z exkurze k nahlédnutí zde.

Žáci ZŠ J. Seiferta na exkurzi v ČT