Reakce odboru školství MČ Praha 3 – aktualizováno

Zástupci zřizovatele se sešli s pedagogy ZŠ nám. J. z Poděbrad

Zástupci zřizovatele požádali ředitele ZŠ nám. J. z Poděbrad Miroslava Šoukala o schůzku se všemi pedagogy. Vedoucí odboru školství Jana Vargová a vedoucí oddělení školství Milan Hausner tak měli možnost 23.5.2018 informovat učitele o aktuální situaci související s konkursem na místo ředitele této školy. Schůzka se uskutečnila proto, že vzrůstající počet rodičů a někteří pedagogové školy kontaktovali pracovníky odboru školství s tím, že je znepokojuje negativní obsah textu, který je zveřejněn na webových stránkách školy. “Nechápu, proč by mělo dojít k odlivu učitelů. Z jakého důvodu nehodlá (ředitel – pozn.) zajistit výuku v dalším školním roce, když nadále zůstává ve funkci (do 31.7.2018 – pozn.)” je zmíněno v jedné elektronické zprávě.

Pracovníci odboru školství učitelům zdůraznili, že konkurs se uskutečnil v souladu se zákonem, konkursní komise byla řádně jmenovaná Radou MČ a doporučila jí jmenovat ředitelem účastníka konkursu, který zvítězil. Zároveň prohlásili, že po jmenování nového ředitele, které se má uskutečnit 4.6.2018,  požádají současné vedení o svolání mimořádné schůzky všech pracovníků školy, na které nového ředitele představí. Požádali také třídní učitele, aby informovali rodiče svých žáků, že zřizovatel má na zřeteli zejména stabilizaci situace ve škole a v neposlední řadě pomoc novému řediteli v rámci svých kompetencí.

Jana Vargová

Městská část Praha 3

odbor školství

vedoucí odboru

tel.: 222 116 357

mobil: 608 060 578

e-mail: janav@praha3.cz

[pdf-embedder url=”https://skolypraha3.cz/wp-content/uploads/2018/05/Reakce-odboru-školství-MČ-Praha-3.pdf” title=”Reakce odboru školství MČ Praha 3″]

Reakce odboru školství MČ Praha 3 – aktualizováno