Příklad dobré praxe v IT – tvorba filmu na ZŠ J. Seiferta

V říjnu proběhl na naší škole projekt o panu Jaroslavu Seifertovi. Dnes vám přínášíme několik informací ohledně využití digitálních technologií běheme zmíněného projektu.

Není pro vás jistě nic nového, že naše škola klade výuce informačních technologií velký význam. Beze sporu jdeme s dobou a snažíme se zachytávat nové a nové trendy. V tomto článku vás budeme informovat ohledně činností s audiovizuální technikou a práce s videem.

V rámci výše zmíněného projektu dostali žáci za úkol připravit báseň Jaroslava Seiferta s využitím IT techniky. Nakonec jsme se rozhodli, že danou báseň budou žáci recitocvat, další je při tom budou natáčet a výsledné záběry zpracujeme. Zpracování proběhlo v dosptupném SW od MS – Movie maker. Ano, je možné namítnout, že se jedná o základní program pro práci s videem, ale jeho výhodou je, že je plně integrovaný v OS WIN a je možné ho běžně užívat i doma…

Žáci tedy stáhli video z nahrávacího zařízení a zpracovali ho. Používali při tom střih videa, přechody, titulky, úvodku, práci se zvukem a v neposlední řadě i stahování materiálu z internetu.

Výsledný efekt je zde k nahlédnutí. Nemusí být zcela profesionální, ale velice oceňujeme zápal, snahu a píli žáků při práci s IT.

Příklad dobré praxe v IT – tvorba filmu na ZŠ J. Seiferta