Oheň – nejen pro povzbuzení hráčů

ZŠ Pražačka využila pozvání v rámci akce „Se školou na mistrovství světa“ a žáci většiny tříd 2. stupně navštívili v úterý 4. prosince 2018 zápas mezi Austrálií a Thajskem v rámci World Floorball Championships 2018. Ten probíhá v Praze ve dnech 1. – 9. prosince. A věřte, nebyla to jen tak obyčejná výprava za sportem…

World Floorball Championships 2018

Přínosem pro žáky byla možnost seznámit se s atmosférou utkání na světové úrovni. Součástí této sportovní aktivity bylo i představení jednotlivých týmů. V poutavých klipech žáci zhlédli vizitku o jednotlivých zemích. Žáci uslyšeli státní hymny obou týmů.

Na místě byly emoce. Když padl gól, hala přirozeně bouřila. K dispozici byla originální tleskátka. K výborné atmosféře přispěla show se svícením mobilními telefony za hudby k sáze Hvězdné války. Moderní technologie se hlásila ke slovu na každém kroku, např. v doprovodném programu Social Watch mohli žáci odeslat aktuální momentku, která se promítla v rámci show na centrální kostce v hale.

Bezpečnost na prvním místě, to se potvrdilo při scénkách s maskoty, kteří do publika házeli florbalové míčky. Kdo chytil, musel odpovědět na otázku: Jaké heslo je nejbezpečnější? Všichni žáci se shodli na počtu nejméně osmi znaků, velká a malá písmena, číslice, speciální znak…

Tak zase někdy na mistrovství světa se školou. Důležité je vědět, že na hracím poli mohou být dva soupeři, ale po skončení zápasu si dokáží podat ruce, podívat se přímo do očí. A to platí i pro kolektivy ve třídách. Hráči nastupovali k zápasu přes uličku, kterou tvořili ohnivé svíce. Ať podobný oheň zapálí u žáků smysl pro povinnost, zodpovědnost sám za sebe a hlavně ochotu být prospěšný pro druhé. Se školou na mistrovství světa mělo smysl jít, a nebylo to jen „ulití“ z vyučování, naopak osvojení nových poznatků ve sportovním duchu, a stálo za to.

 

World Floorball Championships 2018
World Floorball Championships 2018
World Floorball Championships 2018

Oheň – nejen pro povzbuzení hráčů
Štítky: