“Vánoční den na MŠ Lobkovicova”

Ve čtvrtek 14. 12. ráno vstupovaly děti do slavnostně vyzdobené školy s očekáváním, co se ten den vše stane.

Hned po svačinkách se rozsvítily první stromečky na třídách a děti pod nimi našly první dárečky. Na stolech měly připravenou ochutnávku cukroví, rozkrajovaly jablíčka, pouštěly lodičky a odlívaly vosk. Společně se setkaly u stromečku před ředitelnou a zazpívaly si vánoční koledy. Po slavnostním obědě, řízku s bramborem a krátkém odpočinku se již začaly připravovat na odpolední zpívání u stromečku na zahradě školy.

Měly důležitý úkol, svým zpěvem vánočních písní a koled rozsvítit vánoční strom na zahradě. Již za šera je na osvětlenou zahradu špalírem rodičů přivedl Vánoční andílek. Rodiče dětem připravili úžasnou atmosféru, zpívali společně s dětmi koledy a tak se všichni radovali, když se vánoční stromeček rozsvítil v plné své kráse. Po rozsvícení se šli rodiče s dětmi občerstvit a ochutnat pomazánky, které pro ně připravila naše kuchyně i dobroty, které přinesli rodiče. Zároveň byl pro rodiče otevřen i Vánoční jarmark a výstavka keramiky.

Večer děti odcházely domů s malým dárkem, který našly pod stromečkem a se spoustou nových zážitků. Den se prostě vydařil.

 

“Vánoční den na MŠ Lobkovicova”