V mateřské škole Na Balkáně se vzhůru k nebi vznesli draci

dsc08192 dsc08232 dsc08240 dsc08245 dsc08292 dsc08298

Pouštěné draků je tradiční podzimní zábava dětí a rodičů. Výroba draka je záležitost poměrně technicky složitá, je tedy příležitostí pro tatínky, dědečky či starší sourozence přiložit ruku k dílu a tzv. se “vytáhnout”. Výtvarnou část zařídí již samotný předškolák. Také společná koupě draka, jeho výběr, je pro dítě atraktivní sdílení radosti z celého zážitku.

19. října 2016 odpoledne jsme se všichni sešli na pozemku fotbalového klubu TJ Spoje Praha, který nám byl předsedou klubu Vladimírem Skalbou pro tuto příležitost ochotně zapůjčen. Slunce i vítr se ukázaly ve správný čas, děti i s rodiči si hrdě nesly své draky. Stačila chvíle společného úsilí a draci se vznesli vzhůru k nebi. Fotografie zachytily kouzelný pohled, posuďte sami. Celé prima odpoledne zakončilo společné opékání špekáčků. Polínka na oheň děti samy donesly ze školky, kde si je uchováváme od prořezu stromů školní zahrady. Děti jsou nadšené, když mají možnost přispět ke společné práci. A sdílené zážitky a radost jsou dvakrát tak velké.

V mateřské škole Na Balkáně pořádáme pro rodiče a děti během školního roku řadu takových akcí. Rodiče se rádi účastní, pro děti je to skvělý zážitek a přispívá to k dobrému klimatu školy.

V mateřské škole Na Balkáně se vzhůru k nebi vznesli draci