Úžalabinská informatika 2018

Letos 15. listopadu 2018 se opět uskutečnilo klání základních škol v informatice pro žáky osmých a devátých ročníků, které organizuje Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině.

Téma soutěže je každý rok jiné, letos jednotlivci a týmy zúročili své znalosti v kategoriích „Práce s textem“ a „Práce s prezenčním programem“.

Po vlastní soutěži následovali dva workshopy – práce s Arduinem (speciální program pro ovládání a programování). Druhý workshop byl rovněž přitažlivý – žáci se seznámili s programem Unity, který se používá mimo jiné pro tvorbu 2D a 3D herních prostředí.

Soutěže se zúčastnila družstva ze šesti základních škol z Prahy. Hodnotily se jednotlivé kategorie, dále jednotlivci a družstva. ZŠ Pražačka se umístila následovně:

Kategorie Práce s prezenčním programem:

  1. místo Adam Halbich
  2. místo Kateřina Polfírová

Kategorie Práce s textem:

  1. místo Adam Halbich
  2. místo Tomáš Rudolecký
  3. místo Petr Dvořák

Kategorie jednotlivci:

  1. místo Adam Halbich
  2. místo Tomáš Rudolecký

Kategorie družstva:

  1. místo Kateřina Polfírová, Adam Halbich, Jan Antonín Schötta
  2. místo Tomáš Rudolecký, Petr Dvořák, Michal Marx

 

Všem žákům gratulujeme. Jejich úspěch dokazuje nejen jejich píli a vynikající vědomosti a dovednosti, ale také to, že předmět informatika je v rámci školního vzdělávacího plánu dobře vystavěný od 4. do 9. ročníku. Účast v soutěžích je právě doplňkem k praktickému ověření znalostí z informatiky.

Úžalabinská informatika 2018

 

Úžalabinská informatika 2018 Úžalabinská informatika 2018

Úžlabinská informatika 2018