Školy převzaly odměny za projektové soutěže

I v letošním školním roce proběhly  projektové soutěže pro mateřské a základní školy zřízené Prahou 3.
V tradiční soutěži O pohár starosty Hartiga mohla každá základní škola zřízená Prahou 3 přihlásit jeden projekt se zaměřením buď na polytechnickou, nebo společenskou výchovu. Ze čtyř přihlášených vyhodnotila porota jako vítězný projekt Most přes propast času ZŠ nám. J. z Poděbrad. Druhé místo obsadila ZŠ a MŠ J. Seiferta s projektem Mosty mezi kontinenty před třetí ZŠ a MŠ nám. J. z Lobkovic s projektem Putování za Vikingy. S umístěním je spojena i finanční odměna ve výši 50 tisíc korun za 1. místo, 40 tisíc korun za 2. místo a 30 tisíc korun za 3. místo. Školy mají možnost prezentovat svoje projekty v rámci akce Volný čas na Trojce, který se tradičně bude konat 6. září odpoledne na nám. J. z Poděbrad.
Rodina a mateřská škola – cesta k dětské kreativitě je název soutěže, kterou městská část Praha 3 organizuje po druhé, letos se zaměřením na sportovní a pohybové aktivity. Ze čtyř přihlášených projektů porota vybrala: 1. místo – MŠ Jeseniova 98 za projekt Školka v pohybu, 2. místo MŠ nám. J. z Lobkovic za projekt Duhová olympiáda na Lobkovičáku, 3. místo MŠ Pražačka za projekt  Zábavná sportovní odpoledne pro rodiče a děti. I v této soutěži je s umístěním spojena finanční odměna ve stejné výši, jako u základních škol.
Zástupci škol, ředitelé a organizátoři projektů si ceny převzali 21. června v rámci oceňování pracovníků škol Diploma Comenianum. Fotogalerie je k dispozici na webu www.praha3.cz

 

Projekty  ZŠ   ZDE

Projekty MŠ ZDE

Školy převzaly odměny za projektové soutěže