První pomoc na Pražačce

Náhodní kolemjdoucí, kteří procházeli jednoho únorového dopoledne kolem naší školky, mohli spatřit otevřený sanitní vůz. Znepokojené obličeje však brzo střídal úsměv. Záchranáři totiž naštěstí nepřijeli nikoho zachraňovat, nýbrž přišli děti seznámit s pravidly první pomoci.

V sanitce děti přivítal plyšový kamarád Kryštůfek pod vedením záchranáře Matěje. Plyšová hračka je běžnou součástí zdravotnického vybavení. S kým je kamarád, ten se přece mnohem méně bojí, i když ho zrovna něco bolí… Kryštůfek dětem ukázal, co mají záchranáři schovaného ve svém speciálním batohu, k čemu se používají gumové rukavice, dýchací přístroj, izotermická folie či obvazy. A odvážlivci se mohli nechat svézt na pojízdném lehátku!

Ve třídě pak na děti čekal další plyšový kluk jménem Pepík. Ten s pomocí velkého záchranáře Zbyňka děti naučil, jaké telefonní číslo mají v nouzi zavolat a jak se zachovat při úrazech a akutních stavech. Děti se učily obvazovat ránu, pracovat s dlahou a vyzkoušely si i první pomoc pacientovi, který nedýchá. Na konci programu dostal každý účastník malou figurku Pepíka a zasloužený diplom s titulem „Malý záchranář“.

 

První pomoc na Pražačce