Projekt Medvídkova nemocnice v MŠ J. Seiferta
Naše mateřská škola  zapojena do projektu ,,Medvídkova nemocnice“. Projekt studentů medicíny je určený mateřským školám, pomáhá dětem zbavit se strachu z bílých plášťů.

Ve čtvrtek 19. 4.2018 si děti s sebou do školky přinesly oblíbeného medvídka a vymyslely mu nějakou nemoc. Tím se dostaly do role rodiče, a mohly tak beze strachu přihlížet základním vyšetřením, která jsou na medvídkovi – pacientovi prováděna. Později se všichni proměnili na lékaře a sestřičky a zábavnou formou hry se zapojili do činnosti.

Studenti si pro děti připravili celkem tři stanoviště, na nichž si skupinky děti procvičovaly lékařské dovednosti: měřily plyšákům teplotu, krevní tlak, podávaly léky, píchaly injekci, obvazovaly zraněné pacienty, skládaly velké puzzle lidské postavy s orgány a pojmenovávaly je, ukazovaly si rentgenové snímky a přikládaly je na správné místo na postavě z puzzle…

Nakonec se děti převlékly do operátorských plášťů, čepic a roušek. A když byly takto připraveny k operaci medvěda, kterého bolelo bříško, nejdříve mu aplikovaly injekcí léky na uspání, zavedly do žíly výživu, podaly narkózu. Když už medvěd spinkal, rozřízly bříško, zkontrolovaly orgány a hledaly, co tam nepatří. Nakonec zjistily, že snědl bonbóny i se sáčkem. Vytáhly mu pinzetou nežádoucí předměty a bříško zase zašily. Když se medvěd probudil po operaci, byl už zase zdravý.

Děti byly z této akce velmi nadšené, uvědomily si, že cílem lékaře není ubližovat, ale pomoci. I v následujících dnech jsme programově navázali na „hraní na doktory“.

Projekt Medvídkova nemocnice v MŠ J. Seiferta