Příměstský tábor ZŠ Chmelnice

Letošní konec prázdnin byl na Základní škole Chmelnice již druhým rokem ve znamení příměstského tábora a to opět se sloganem „Prahou pěšky i busem“. Tento rok byl výčet použitých dopravních prostředků poněkud rozšířen. Naše početná skupina téměř padesáti dětí Prahou cestovala převážně tramvají (dodatečně děkujeme za projevenou trpělivost pasažérům a řidičům linky číslo 9), aby pak mohla přestoupit na vlak, lanovku nebo výletní parníček.

Cíle našich dopoledních výletů byly různé – za poznáním, za krásnými výhledy, za přírodou. Tak například první den jsme strávili na bájném Vyšehradě, další den nás regionální vláček dovezl do lesní ZOO ve Zbraslavi, středa byla ve znamení Petřínského vrchu a návštěvy zrcadlového bludiště. Plavba po Vltavě na výletním parníku a návštěva vodního parku v Malešicích – to byla náplň čtvrtého a pátého dne našeho tábora. Během našich výletů jsme vždy navštívili a prozkoumali nová dětská hřiště, kde si děti mohly pohrát a trochu se vyřádit. Následné hromadné kručení břicha signalizovalo návrat do naší školy, kde pro nás naše paní kuchařky vždy přichystaly výborný a vydatný oběd. Zbylý čas jsme potom trávili na Chmelnické školní zahradě, kde jsme se věnovali různým sportovním aktivitám, nebo jen tak odpočívali po náročném dni, povídali si a čekali na tatínka, nebo maminku, kteří si nás odvedou domů.

Doufáme, že v příštím roce bude příměstský tábor na ZŠ Chmelnice aspoň stejně tak krásně stráveným časem, jako byl ten letošní.

 

Tým lektorů

Příměstský tábor ZŠ Chmelnice