Pozvánka na Dny vědy – Akademie věd

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,
vážená paní učitelko, vážený pane učiteli,

dovolujeme si Vás pozvat na Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, největší tuzemský vědecký festival, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědními obory. Tématem osmnáctého ročníku, který se uskuteční v termínu 5.–11. listopadu 2018, je výročí 1918–2018: Století české vědy. Zaměříme se jak na obecnou historii, tak na nejvýznamnější osobnosti a objevy české vědy. Na své si ale přijdou také zájemci o fyziku, chemii, technické obory, vesmír či geologii.

Od 5. listopadu na Vás a Vaše studenty čeká bohatý a poutavý program čítající přes 500 akcí. Kompletní program bude zveřejněn 1. října 2018 na festivalovém webu
www.tydenvedy.cz.
Vstup na veškeré akce je zdarma. Během festivalu budete mít Vy i Vaši studenti jedinečnou možnost nahlédnout do vědeckých laboratoří a odnést si nezapomenutelnou zkušenost z autentického vědeckého prostředí. Atmosféru minulého ročníku můžete zhlédnout na tomto videu:

Neváhejte si rezervovat místa, každý den bude nabitý spoustou zajímavých akcí, ze kterých si jistě vyberete. Budeme velice potěšeni, pokud studenti společně s Vámi festival navštíví, a věříme, že Vám všem zprostředkuje nezapomenutelné zážitky ze světa vědy.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.

Odbor popularizace vědy

Divize vnějších vztahů

Národní 1009/3

110 00  PRAHA 1

 

Pozvánka na Dny vědy – Akademie věd