Starostka přivítala v novém školním roce i deváťáky

Je běžným jevem, že politici první den nového školního roku navštěvují prvňáky, kteří v doprovodu rodičů a prarodičů netrpělivě i dychtivě usedají do školních lavic. Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová tuto tradici nejen dodržela, ale také rozšířila.

V doprovodu radní pro školství Jaroslavy Sukové zamířila do ZŠ a MŠ J. Seiferta ve Vlkově ulici. Svoji návštěvu zahájila právě v 9. třídě. Překvapeným žákům popřála úspěšný školní rok a zdůraznila, že si určitě na poslední rok strávený v základní škole budou pamatovat do konce svého života. Vždyť je to předěl mezi odcházejícím dětstvím a nastupující dospělostí.
Zavítala i mezi prvňáky a děti v přípravné třídě. Prohlédla si školu a pochválila vedení i pedagogy a ostatní pracovníky za výbornou přípravu na nový školní rok. Všem popřála hodně štěstí ve zvládání povinností. Nezapomněla připomenout i nutnost odpočinku, při němž každý načerpává síly na další práci. Ať se jedná o učení, nebo o přípravu na hodinu, nebo zajišťování úklidu, stravy, bezpečnosti.

foto: RN

Starostka přivítala v novém školním roce i deváťáky