Jarov v zemi pohádek

Ve školní družině na ZŠ Jarov probíhá celoroční projekt „Jarov v zemi pohádek“.
V prvním tematickém bloku „ Rumcajsovi je 50, ale Krteček slaví už 60 a jiné večerníčky“ jsme se věnovali večerníčkům. Byli jsme se podívat „Za medvědy do Berouna“, kde děti viděly, jak večerníčkoví méďové vypadají dnes. Další výlet byl „Za Rumcajsem do Jičína“, kde jsme navštívili interaktivní výstavu s postavičkami z dílny Radka Pilaře a tedy hlavně Mankou, Rumcajsem a Cipískem. Při posledním výletu jsme se vydali navštívit Krtečka na Chvalský zámek.

Kromě výletů jsme dětem připravili i další akce. Velký úspěch měl Šmoulí den, kde byly všechny děti oblečené v modrém, soutěžilo se a tančilo. Povedl se i pohádkový kvíz, kde si děti ověřily své znalosti z večerníčkových pohádek. Vyzkoušeli jsme si také, jaké to je, když se namlouvají večerníčky. Dětem se moc povedlo nadabovat Káťu a Škubánka.

V listopadu a v prosinci jsme se věnovali tématu „Čertův svět“. Kromě řady výtvarných a rukodělných aktivit jsme pro děti připravili Čertovskou diskotéku a soutěž Čertoviny s Pekelnou stezkou odvahy.

V zimních měsících si užíváme tematický blok „Království ledu“. Ve Vozovně Žižkov jsme vyráběli sněžítka, navštívili jsme muzikál na ledě Popelka a v poslední únorový den tento blok zakončíme celodružinovou akcí – Plesem princů a princezen.

Jarov v zemi pohádek