Jak nadpis říká, škola už opravdu začíná volat. Za chvilku budou zápisy a září už pomalu očekává nové prvňáčky. Naši předškoláci na školu chtějí být skvěle připraveni, a tak se byli podívat v prvních třídách v ZŠ Jeseniova.

Před návštěvou samotných tříd se ale děti ještě porozhlédly po škole a objevily velice důležitou místnost – jídelnu. Po jejím prozkoumání jsme se vydali do prvních tříd.

Tam děti přivítaly usměvavé paní učitelky a spousta dětí – mnohé z nich známe z předchozích let, kdy navštěvovaly naši školku. Prvňáčci se předškoláků ujali, jedna dvojice školáků vždy vzala jednoho předškoláka mezi sebe do lavice. A výuka mohla začít. Z předškoláků se rázem stali opravdoví školáci, hlásili se, odpovídali na otázky paní učitelky a velice se snažili. Děti zkoušely psát na tabuli, vyplňovaly pracovní list, zpívaly, seznámily se s písankami a slabikářem, které školáci pro výuku potřebují. Hodina utekla jako voda, děti se rozloučily s kamarády a paní učitelkou a plni zážitků se opět vrátily do školky – i když už jen na chvíli 🙂

Hola, hola, škola volá – MŠ Jeseniova 98