Dopoledne s hendikepovanými kamarády na MŠ Lobkovicova

V minulém týdnu nás ve školce navštívila Jarmilka se Zbyňkem. Oba naši noví kamarádi jsou paraplegici, kteří se na vozík dostali po dopravní nehodě. Jarmilka se zranila  a Zbyněk po pádu na jízdním kole.

Jarmilka i Zbyněk po svém zranění žijí opět plně aktivním životem. Sportují ve SKV (Sportovním klubu vozíčkářů).  Jarmilka se potápí, Zbyněk provozuje cyklistiku na handbiku i na invalidním vozíku, speciálně upraveném pro sportovní účely.

K nám do školky přišli, i přes nepřízeň počasí, která jim dopravu značně komplikuje, povídat si s dětmi o tom, jak úrazům předcházet, minimalizovat rizika při sportu i v běžném životě. V rámci akce vzpoura úrazům, podporované VZP, dětem přiměřenou formou pověděli své životní příběhy. Upozornili nás i děti na různá rizika, kterým se snadno můžeme vyhnout, ukázali nám poučné obrázky i fotografie a ujistili se, že děti vědí, jak se správně chovat při různých příležitostech. Děti velmi dobře reagovaly, ptaly se, živě s novými kamarády diskutovaly a tak doufáme, že se jim v budoucnu všechny vážné úrazy vyhnou.

Po poutavém povídání dětem Jarmilka se Zbyňkem rozdali červené balónky a přívěsky bezpečnostní svítivé barvy a děti jim na rozloučenou předaly dárky z keramické dílny a zazpívaly písničky. Dopoledne rychle uběhlo a děti se dozvěděly opět mnoho nového a zajímavého.

Dopoledne s hendikepovanými kamarády na MŠ Lobkovicova