Zvedni se a jdi do lesa!

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) spustily v září nový interaktivní portál o lese, lesnictví, jeho obyvatelích i o všem, co se dá v přírodě zažít a dělat. Projekt „VLS dětem,“ který bude motivovat děti, aby trávily více času mezi stromy, je zaměřen nejen na ty nejmenší, ale také na rodiče a pedagogy.

Web VLS dětem
Web VLS dětem

Děti na webu VLS dětem naleznou nejen řadu her a kvízů, ale také soutěže o věcné ceny. Dozvědí se, co se v lese smí a co ne, či jak se zachovat v určitých situacích. Zjistí také, co se v lese děje v jednotlivých ročních obdobích, co dělají v ten čas zvířátka, ale také co mohou v lese zažít.

Rodiče se pak na portálu mohou inspirovat pro výlet se svými potomky do přírody. Najdou zde informace o lesních lokalitách VLS, ale třeba také nápady na hry, které si s dětmi mezi stromy mohou zahrát.

Pedagogům pak jsou určeny výukové materiály zdarma ke stažení, jako jsou brevíře rostlin, bylin a stromů v české přírodě. Na webu navíc najdou také nabídku akcí, které organizují pro školní a další kolektivy lesní pedagogové VLS i s kontakty podle regionů.

Web najdete na http://deti.vls.cz.

Zvedni se a jdi do lesa!