
Datum: 10. dubna 2025
Čas: 13:00 – 16:30
Místo: Žižkostel, Praha 3
Veletrh zkušeností práce s dětmi s odlišným mateřským jazykem na Trojce
Akce je věnovaná pedagogům mateřských a základních škol. Součástí akce bude i ochutnávka workshopu od Integračního centra Praha na téma, jak čelit předsudkům vůči cizincům.
Veletrh zkušeností nabídne prostor pro sdílení příkladů dobré praxe a inspiraci pro práci s dětmi s odlišným mateřským jazykem (OMJ). Účastníci se mohou těšit na praktické ukázky a tipy do škol, diskuse i konkrétní příklady efektivní spolupráce s neziskovými organizacemi, které se problematikou vzdělávání dětí cizinců intenzivně zabývají.
Akce je ZDARMA, prosíme, REGISTRUJTE SE NA NÍ.
Harmonogram akce:
13:00 – 13:15
Zahájení, úvodní slovo: Proč jsou pro nás děti/žáci s OMJ tak důležité téma?
13:15 – 14:30
Panelová diskuse zaměřená na sdílení odborných zkušeností:
- PhDr. Gabriela Babušová, Ph.D., zástupkyně ředitelky ZŠ Jeseniova: Kompetence koordinátorů žáků s OMJ
- Michal Kryl – krajský koordinátor podpory pedagogickým pracovníkům pracoviště NPI ČR pro Prahu a Středočeský kraj. Na veletrhu představí možnosti podpory ze strany NPI.
- Jana Kazmarová, zástupkyně ředitelky pro MŠ, ZŠ a MŠ J.Seiferta: Specifika práce s dětmi s OMJ v MŠ a možnosti jejich podpory
- zástupce Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 3: Možnosti podpory dětí cizinců.
14:30 – 14:45
Káva & čaj
14:45 – 15:30
Ochutnávka workshopu Integračního centra Praha: IDENiTY
IDENTiTY učí žáky nenechat se ovlivňovat předsudky a pracovat s fakty o cizincích žijících v Česku. Žáci se formou karetní hry vžijí do role konkrétního člověka a prozkoumají, jaký vliv na jejich rozhodování mohou mít předsudky nebo stereotypy.
15:30 – 15:40
Káva & čaj
15:45 – 16:30
Blok prezentací neziskových organizací: META, CIC a SIM.
Možnosti spolupráce a podpory při začleňování žáků cizinců