Projekt Edison na ZŠ Praha 3, Jeseniova 96

Hello – my name is Zarina and I am from Kazachstan. I am a rock climber, it is one of my most favorite things to do. It is fun, challenging and exciting. I also play in underground theater and love learning new languages.”
Takto pozdravila dvaceti sedmiletá studentka Zarina z Kazachstánu žáky 7. C naší školy. Během týdne se společně s dalšími šesti kolegy z jiných zemí světa představila žákům celého 2. stupně. Letos již po čtvrté se naše škola zapojila do projektu Edison, který je jednou z aktivit mezinárodní studentské organizace AIESEC. Náplní tohoto vzdělávacího projektu je poznávání mladých lidí a zemí, odkud pocházejí, prostřednictvím prezentací, her a zábavy. Letos se nám představili studenti z Iránu, Polska, Gruzie, Alžíru, Turecka, Kazachstánu a Rumunska. Že neumíme persky ani turecky?
Nevadí, společným komunikačním jazykem se na týden stala angličtina. Žáci získali zkušenost, že se angličtina jednotlivých studentů liší, slyšeli rozdíly ve výslovnosti a přízvuku, vnímali jejich rozdílný vzhled. I stydliví žáci viděli, že není třeba se obávat případných chyb a že i s drobnými nedostatky se dá předvést poutavá úspěšná prezentace. Pochopili, že učit se anglicky má výhodu, protože se domluví s lidmi z celého světa.
To bylo hlavním smyslem této oblíbené a úspěšné podzimní akce na Základní škole Jeseniova.

Mgr. Martin Tauber

Projekt Edison na ZŠ Praha 3, Jeseniova 96
Štítky: