Začátkem června měli předškoláci jedinečnou šanci jet se podívat na hasičskou stanici na Smíchově. Tatínek Eliáše z Rybiček je totiž hasič a tak nám nabídl, abychom se za hasiči přijeli podívat. Tímto mu moc děkujeme za zprostředkování parádního zážitku!

Když jsme přijeli, provedl nás Eliášův tatínek garáží s hasičskými vozy, vysvětlil nám, jakou funkci jednotlivá auta plní a jak to probíhá, když hasiči musí rychle vyjet na zásah. Dokonce jsme i jeden výjezd viděli, když hasiči museli odjet k dopravní nehodě. Při čekání na návrat jednotky děti ochutnaly výbornou polévku, kterou pro ně hasiči uvařili, některé si i přidaly.

Po polévce si děti s hasičem Danem zopakovaly čísla na hasiče, záchranku a policii, snažily se vzpomenout na svoji adresu a dozvěděly se, co všechno říct operátorovi, když budou volat na tísňovou linku. Děti už také ví, že hasičům mají tykat, aby se jich nebály. Jeden z hasičů se jim předvedl v celé výzbroji a děti si s ním musely popovídat a podat mu ruku. Pro některé to bylo náročné, přece jen hasič s maskou a přilbou vypadá trochu strašidelně 🙂

Pak si děti vyzkoušely stříkat hadicí na cíl, procvičily si taky týmovou práci, když ve dvojicích ruku v ruce probíhaly překážkovou dráhu ve snaze zachránit plyšového kamaráda. Odvážlivci se pak mohli nechat spustit „lanovkou“, kterou mají hasiči na cvičební věži, kde se trénují pro stoprocentní výkony při zásazích.

A aby toho nebylo málo, k obědu nám hasiči upekli špekáčky. Děti toho prožily víc než dost a už se chýlil čas k odjezdu. S nacpanými bříšky jsme se tedy vydali na zpáteční cestu do školky povyprávět rodičům, jak jsme si to užili.

 

 

 

 

 

 

 

 

Předškoláci z MŠ Jeseniova 98 na návštěvě u hasičů