Pošumavské putování za Křemílkem a Vochomůrkou

Jako každoročně, i letos vyjela předškolní třída mateřské školy Pražačka na školku v přírodě, a to v počtu 24 dětí. Vyrazili jsme za krásnou přírodou jižních Čech městysu Čestice. Počasí nám přálo, a tak děti opravdu celé dny trávily na čerstvém šumavském vzduchu.

Dopoledne měly děti na starosti skvělé místní paní učitelky a odpolední program už byl v naší režii. Po celou dobu nás provázely pohádkové příběhy Křemílka a Vochomůrky. Spolu s nimi jsme například vyčistili studánku, vyléčili Vochomůrkovi rýmu šípkovým čajem, kdy si děti vyzkoušely, jak se takový čaj připravuje, anebo postavili novou pařezovou chaloupku a mnoho dalšího bylo pro děti připraveno.

Vyjeli jsme i na tři výlety po okolí. Navštívili jsme nedaleký malovaný včelín v Krušlově. Dalším výletem byla procházka do Hoslovického mlýna, kde se natáčela řada známých českých pohádek. Zde jsme si vyzkoušeli dřívější práci – mlá

cení obilí cepem a děti zjistily, že to nebyla žádná lehká práce. Vyrazili jsme i na ovčí farmu Na vlně, kde jsme si pohladili nejmenší ovce na světě, lamy, poníky atd. Děti viděly zpracování vlny, její využití a na závěr si i samy něco vyrobily.

Za všechno úsilí děti čekala odměna v podobě suvenýrů z navštívených míst a dárků od Křemílka a Vochomůrky.

Klára Loudová, učitelka třída Sluníčka

Mlácení obilí - MŠ Pražačka na ŠvP v Česticích, říjen 2016

Mlácení obilí

Pošumavské putování za Křemílkem a Vochomůrkou
Štítky: