Plavání pro kojence na Pražačce

Život člověka je spojený s vodou, vždyť plod se vyvíjí ve vodním prostředí a voda nás provází den co den. Děti sice od malinka plavat neumějí, jen pohyby, které kojenci ve vodě provádějí připomínají plavání. Jsou spontánní, neboť jim chybí motorické schopnosti. Tyto reflexy však způsobují, že pobyt ve vodě je většině dětí příjemný. I proto jsou kurzy plavání s dětmi velmi oblíbené. Třeba ve sportovním areálu Pražačka funguje klub Vodníček Pražačka.

Vodníček Pražačka nabízí kurzy plavání pro děti od 6 měsíců. Plave se buď ve velkém bazénu, který má teplotu kolem 27 stupňů Celsia nebo v novém malém bazénu, kde je voda teplá dokonce okolo 30 stupňů.

Aktivním přirozeným pohybem ve vodě děti získávají nové různorodé zkušenosti, osvojují si nové dovednosti – jak motorické, tak i sociální, rozvíjejí svá poznání, komunikační schopnosti a osamostatňují se.

Od miminka k plavecké dráze

Vodníček funguje od roku 2001, od té doby se tu naučily plavat stovky dětí. I přesto tu panuje rodinná atmosféra. Skupiny jsou totiž otevřeny pro menší počet dětí, aby byl zachován individuální přístup. Kurzy na Pražačce probíhají v úterý od 16:30 do18:00, ve středu od 8:30 do10:00 a také ve čtvrtek od 16:00 do 17:30.

Cílem kurzů kojeneckého plavání není naučit miminko plavat, ale naučit ho nebát se vody, osvojit si dýchání, splývání a připravit ho na vlastní výuku plavání. Děti dříve získají cit pro vodu a je pravděpodobné, že se naučí dříve a dobře skutečnému plavání.

Plavání pro kojence na Pražačce