Mladí ladí dětem – vzdělávací program pro děti

Hudebně vzdělávací program Mladí ladí dětem vznikl před sedmi lety jako součást mezinárodního festivalu Mladí ladí jazz, který pořádá spolek Nerudný fest. A to především díky navázání úzké a jedinečné spolupráce s izraelsko-americkým jazzmanem a držitelem ceny Grammy Oranem Etkinem, který zde zavítá vždy jednou ročně, aby rozdával radost na interaktivních koncertech pro děti.

Co vše Mladí ladí dětem dělá? 

  • pořádáme interaktivní koncerty pro děti od 3 do 10 let
  • pořádáme kreativně vzdělávací projekt Timbalooloo do škol pro děti z MŠ a pro žáky na prvním stupni ZŠ (1.-3. třída) s českými lektory
  • pořádáme akreditované workshopy MŠMT pro pedagogy s Oranem Etkinem
  • připravujeme podpůrné hudebně vzdělávací materiály

Klára Břeňová, koordinátorka programu:

“V posledních třech letech jsme naši činnost rozšířili a zacílili rovněž na práci s dětmi v MŠ a se žáky prvního stupně ZŠ, kde pořádáme tříměsíční hudebně vzdělávací programy Timbalooloo do škol s našimi lektory, kteří jsou vyškoleni Oranem Etkinem a dochází přímo do škol za dodržení patřičných hygienických pravidel. Děti se během tří měsíců seznámí s celou řadou písní z celého světa, s tamními zvyky a kulturou, což jednoznačně vede k multikulturnímu vzdělávání a respektu k odlišnostem. Od začátku našeho působení se snažíme, aby byl projekt rovněž inkluzivní, protože povaha programu k tomu jednoznačně vybízí. Vytvořili jsme také metodiku, která má posloužit učitelům, aby se k jednotlivým aktivitám, které lektoři s dětmi během tří měsíců dělají, mohli vrátit i po skončení projektu. Věříme, že podobné projekty jako je ten náš motivují k úspěchu každého žáka. Tato forma výuky může dětem v současné době také částečně nahradit nedostatek kulturních akcí a pomoci jim se odreagovat v čase pandemie. V případě, že nebude možné výuku uskutečnit prezenčně, nabízíme také online lekce, které se nám doposud právě jako zpestření osvědčují.

V době pandemie jsme pro rodiče s dětmi a učitele a žáky natočili 9-ti dílnou sérii Mladí ladí dětem: Hudební cesta světem. Jedná se o sérií hudebně vzdělávacích videí, která jednak poslouží dětem doma, ale také mohou zpestřit výuku hudební výchovy i samotným učitelům. Děti se s námi vydají na hudební cestu kolem světa, seznámí se s netradičními nástroji, pochytí anglická slovíčka, zatančí si, zabubnují a naučí se i něco ze základů hudební teorie.”

Napište nám jak se vám a dětem Hudební cesta světem líbí a neváhejte nás kontaktovat v případě zájmu tříměsíční o projektovou výuku Timbalooloo do škol, která může proběhnout již teď nebo od podzimu 2021.”

Mladí ladí dětem – vzdělávací program pro děti