Ano, přesně tak! V rámci bloku o povoláních a řemeslech jsme si v třídě Kachniček jedno povolání vyzkoušeli a na jeden den se z nás stali fotografové.

Hned po “mini foto kurzu“, který vedla paní učitelka, měly děti k dispozici školní digitální fotoaparát a mohly svobodně vyfotit cokoliv, co je napadlo. Někteří zachytili momentku, někdo si scénu zase naopak velmi pečlivě připravil.

Ať již chceme nebo ne, digitální technologie do našeho života patří a je jen na nás, jakým způsobem budeme děti vést k jejich používání. V naší školce se snažíme, aby děti poznaly všechny formy jejich využití a měly vždy chuť nejen konzumovat, ale hlavně tvořit.

Proto jsme použili fotoaparát, kterým lze zachytit vzpomínky a ba co víc aktivně rozvíjet kreativitu, fantazii a mnoho dalších dovedností včetně jemné motoriky. Vzniklé fotografie jsme pak vytiskli a vystřižené nalepili na barevné papíry. Přenesení obrázku z digitálního displeje do hmatatelného výsledku děti bavilo stejně jako samotné focení. Když jsme viděli výsledek, rozhodli jsme se uspořádat výstavu pro všechny kluky a holky z naší školky.

A jak vidí školkový svět naše nejmladší fotografická generace? Podívejte se na pár ukázek a posuďte sami.

                

Jeden den fotografem – MŠ Jeseniova 98