Filmový týden pro školy v pražských kinech Aero a Světozor

Aeroškola zve na Filmový týden pro školy v pražských kinech Aero a Světozor, který se koná ve dech 12. – 16. prosince 2016.

Po úspěšných týdnech věnovaných životnímu prostředí a tématice protidrogové prevence, jsme se tentokrát zaměřili na život s handicapy různého druhu. S pomocí pozitivních příkladů chceme motivovat mladé lidi k většímu pochopení, k toleranci a aktivní podpoře sociálně nebo fyzicky znevýhodněných občanů. Filmový týden nabízí kromě projekcí dokumentárních filmů vždy něco navíc, tentokrát jsou to setkání a debaty s exkluzivními hosty a lektorské rozbory po filmu.

Hlavní částí programu je nový český dokument O čo ide Idě, který popisuje práci mezinárodně uznávané české zpěvačky Idy Kelarové s romskými dětmi z českých a slovenských osad, kterým se Ida snaží pomoci dostat se z tíživého prostředí prostřednictvím zpěvu a koncertování. Emotivní příběh je vyprávěn z pohledu jedné z účastnic letního soustředění. Mladým Romům se díky tvrdé práci daří dostat se z osad pryč, studovat na školách a budovat si kariéru. Někteří mladí členové sboru osobně přijdou divákům vyprávět o svých osudech, motivaci ke změně a o jejich současné situaci. Delegaci k filmu bude tvořit také charismatická Ida Kelarová s manželem a režisér filmu Tomáš Kudrna.

kelarova-aeroskola

Dále pak nabízíme komponovaný program s neziskovou organizací Asistence, která zprostředkovává asistenční službu pro tělesně handicapované. Promítneme tři kratší dokumenty a jeden z protagonistů – vozíčkář a trenér asistentů Jakub – přijde osobně a otevřeně povědět mladým divákům o tom, jaké to je být vozíčkářem, který je závislý na pomoci druhých, jak se mu pohybuje ve městě, co je to asistenční služba, kdo ji může vykonávat apod. Jakub sám je úspěšný v zaměstnání, má zdravou přítelkyni, ale bez asistentů se neobejde. Součástí delegace bude i Erik Čipera, ředitel Asistence a další hosté.

aero-asistence

Třetí část naší nabídky tvoří německý dokumentární film Louisa o mladé dívce, která se vyrovnává se ztrátou sluchu a snaží se zapojit do běžného života. Po filmu bude následovat lektorkou moderovaný rozbor dle nové speciální metodiky od Doc Alliance.

Všechny tři programy se týkají sociálního vyloučení, života s handicapem, vzájemné pomoci a tolerance. Vhodné jsou pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ.

Přesný rozpis projekcí v kinech Aero a Světozor v týdnu 12. – 16. 12. najdete na webu Aeroškoly.

Objednávat se můžete na jednotlivé projekce i s menšími skupinkami žáků.

Vstupné na všechny programy je 70 Kč, pedagogický doprovod zdarma.

Více na http://www.aeroskola.cz/pro-skoly/filmovy-tyden-pro-skoly/

Filmový týden pro školy v pražských kinech Aero a Světozor