Exkurze na letiště i na Staroměstskou radnici se Sluníčkům vydařily

Červen patří výletům a předškoláci ze Sluníček z MŠ Pražačka své cestovatelské touhy rozhodně nepotlačují! Začátkem měsíce vyrazili hned na dva výlety. Během prvního zavítali na pražské letiště Václava Havla, při druhém navštívili srdce Prahy – Staroměstskou radnici.

Na prohlídku jižní a severní části a Cargo zóny našeho největšího letiště se děti vydaly vyhlídkovým autobusem. Sledovaly, jak probíhá odbavování před startem i navádění letadel na svá stání po přistání. Všechny velmi bavilo pozorování startů a přistání letounů různých velikostí a leteckých společností přímo u dráhy. Děti dále navštívily interiéry technického zázemí letiště a obdivovaly vybavení Záchranné požární stanice letiště. Dvě hodiny na letišti utekly jako voda a nikomu se nechtělo zpátky domů.

Ze světa nejmodernější techniky, s nímž se seznámily na letišti, se děti už za pár dní jako kouzlem přenesly do dob dávno minulých. Během návštěvy Staroměstské radnice shlédly Brožíkův a Jiříkův historický sál a gotickou kapli, z níž se jim naskytl unikátní pohled na figury apoštolů uvnitř Orloje. Sportovní zdatnost si děti ověřily při výstupu na 41m vysokou gotickou věž s vyhlídkou a při sestupu do románsko-gotického podzemí radnice.

Oba výlety si děti velmi užily a jednoznačně je doporučují i svým kamarádům z ostatních školek.

 

Exkurze na letiště i na Staroměstskou radnici se Sluníčkům vydařily