Záchranáři v MŠ Pražačka

Jarní sluníčko láká k výletům do přírody i ke sportování. Které aktivity jsou pro nás bezpečné? Na co si máme dát pozor? A co máme udělat, když se kamarád zraní?

Na všetečné otázky odpovídal dětem z MŠ Pražačka plyšový kamarád Pepík, sám zkušený záchranář, který dětem předvedl, jak zastavit krvácení či ošetřit drobná zranění. Děti si zachraňování samy vyzkoušely – vždyť i plyšového medvídka jeho zraněná tlapička tolik bolí a je nutné ji co nejrychleji ošetřit!

Pepík vzal děti také do skutečného sanitního vozu, kde jim ukázal, k čemu slouží všechny ty zajímavé přístroje a pomůcky, jichž je sanitka plná. A aby na Pepíka ani na základy první pomoci děti nezapomněly, dostaly na konci programu zasloužený diplom a vlastního malinkého Pepíka, kterého si mohly odnést na památku domů.

Že se mezi námi už klubají budoucí aktivní zdravotníci, potvrdila se smíchem i maminka tříleté Adélky a šestiletého Davida: „Celý večer jsem musela ležet na pohovce a děti mě léčily a pečovaly o mě – přiznám se, že mi taková hra vůbec nevadila!“

Program pro naši mateřskou školu vedli profesionálové ze společnosti Zdravotníci s.r.o.

 

Záchranáři v MŠ Pražačka Záchranáři v MŠ Pražačka

Den se záchranáři v MŠ Pražačka