Barevné mašličky v MŠ Jeseniova 98

V MŠ Jeseniova 98 se děti vzdělávají ve smíšených třídách, které poskytují mnoho příležitostí ke společnému prožívání, přirozenému učení a spolupráci dětí. Konkrétní využití tohoto uspořádání popisuje následující příspěvek.

Děti ze třídy Kachniček se v úterý 13. září dopoledne rozdělily do dvou skupin. Předškoláci vyrazili ven hned po svačině a přichystali svým mladším kamarádům překvapení. Rozmístili po zahradě barevné mašličky a k nim připojili úkoly, které je třeba pro získání mašličky splnit. Mladší děti se pak nadšeně pustily do provádění zadaných úkolů a sbírání mašliček.

Během hry si menší děti zacvičily, zopakovaly znalost svého jména a značky, procvičily nové básničky a písničky, opakovaly barvy, trénovaly pozornost a postřeh. Velcí zkoušeli vymýšlet úkoly a posuzovat jejich přiměřenost, skládali papír, zavazovali kličky, během hry dohlíželi na správné plnění úkolů a zažívali radost z toho, jak se jejich překvapení menším kamarádům líbí.

Sladká odměna neminula nikoho – malí si ji zasloužili za absolvování hry, předškoláci za její organizaci. Určitě však nebyla jediným “ziskem“ z hezkého dopoledne.

 

 

Barevné mašličky v MŠ Jeseniova 98