100 let republiky, aneb “Jak žily naše babičky” na MŠ Lobkovicova

Minulé dny jsme se s dětmi na obou školách zapojili do projektu ke vzniku Československé republiky, který jsme nazvali “Jak žily naše babičky” a to nejen povídáním, interaktivním tvořením, ale i uspořádáním vernisáže ze zapůjčených předmětů od rodičů dětí i paní učitelek. Každý předmět dostal číslo a děti se svými rodiči mohly hádat k čemu se přinesený předmět používal. Také mohly vybrat jeden předmět, který se jim nejvíce líbil. A že bylo z čeho vybírat!

Na vernisáži na Lobkovičáku se sešlo celkem 70 zajímavých předmětů, na Třebešíně 40 autentických fotografií a předmětů! V pátek 26. 10. 2018 bylo dohlasováno, školky se oblékly do slavnostního a konečně jsme se všichni dozvěděli, kdo vyhrál v soutěži o nejhezčí předmět z vernisáže ke 100 letům vzniku Československé republiky. 1. místo si odnesl houpací koník, 2. místo nádherný kroj a třetí místo loď a forma na bábovku. Bábovka byla i odměnou za 1.-3. místo a ostatní děti si pak odnesly perníkové hvězdičky s trikolorou. Předávání odměn bylo proběhlo se slavnostním nástupem i hymnou.

Projektem žily obě školy, děti se dozvěděly hodně zajímavého a krom poutavého vyprávění, čtení, malování a tvoření si mohly na zajímavé předměty sáhnout a to se dětem velmi líbilo a nejen dětem. Vernisáž ocenili i rodiče, kteří se každý den zastavovali u výstavy a obdivovali nové přírůstky.

Byly to velmi hezké společné chvilky.

 

 

100 let republiky, aneb “Jak žily naše babičky” na MŠ Lobkovicova