Běh do schodů na ZŠ Chmelnice

Dne 22. 10. 2018 se  uskutečnil 1. ročník obnoveného běhu do schodů Chmelnické schody.  Celkem se ho zúčastnilo 159 běžců z 1. až 9. ročníků. Běhalo se z přízemí do 4. patra, což je 101 schodů. Nejrychlejší běžci z 2. stupně vyběhli za 14,5 vteřiny (dívky 15,5 s), z prvního stupně za 17, respektive 18 vteřin u dívek. Průměrný čas všech běžců byl 23,3 vteřin. Soutěžilo se v kategoriích: 1. třída, 2. a 3. třída, 4 a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída.

Vítězové svých kategorií byli odměněni jízdou výtahem, který byl nově vybudován. Během jízdy výtahem si žáci mohli zvolit patro, ve kterém chtějí zastavit pro odměnu. V jednom patře na ně čekaly sladkosti, v dalších pak koláče a sladké pečivo nebo tácy s ovocem a zeleninou. V přízemí pak na nejrychlejší běžce čekala hosteska s diplomy.

Je to s podivem, ale naštěstí nedošlo k žádnému úrazu. Největšími komplikacemi byly občasné výpadky vysílaček, ulité starty a jedno vášnivé objetí s redaktorkou radničních novin, která si nedala pozor a na schodech potkala běžce.

Všem běžcům děkujeme za výborné výkony a již se těšíme na další ročník!